Skleněná váha s tukoměrem TH831

688 Kč
Momentálně nedostupné

- osobní váha SCALA (TH831) měří tělesnou hmotnost, tuk a vodu v těle, svalovou hmotu, kostní hmotu - automatický výpočet denního přísunu kalorií; paměť pro údaje až 4 osob - indikátory přetížení a slabých baterií; max. váha 150 kg; automatické vypínání - napájení 2 ks 3V lithiových baterií CR2032 (součástí balení)

Detailní informace

Detailní popis produktu

- osobní váha SCALA (TH831) měří tělesnou hmotnost, tuk a
vodu v těle, svalovou hmotu, kostní hmotu

- automatický výpočet denního přísunu kalorií; paměť pro údaje až 4 osob

- indikátory přetížení a slabých baterií; max. váha 150 kg; automatické vypínání

- napájení 2 ks 3V lithiových baterií CR2032 (součástí balení)

Zvážit tělesnou hmotnost
Změřit
- procenta tělesného tuku
- procenta tělesné vody
- svalovou hmotu
- kostní hmotu
- doporučený denní přísun kalorií

K čemu je dobré vědět údaje změřené touto váhou?

KG
Váha vám samozřejmě odváží hmotnost. Pro sledování tělesné konstituce to však už nepostačuje úplně. Většina z nás při zvyšování tělesné hmotnosti tloustne, no nemusí to tak být vždy. Pokud například nepatříte k nejštíhlejším a rozhodnete se aktivně cvičit, a i tak se vaše hmotnost nijak razantně nemění, je dost možné že vašeho tuku ubývá a zároveň vám přibývá svalové hmoty. Stáváte se tedy více fit ale jen z hmotnosti to nezjistíte. Proto je vhodnější si změřit procento tělesného tuku.

TUK
ve vašem těle váha TH 831 vyjádří v procentech. Podle tabulek od výrobce si potom můžete zjistit, zda jste podvyživeni, v normálu, tlustý a nebo obézní. Tělesný tuk plní svoje důležité funkce jako je zabraňování ztrátám tepla a taktéž je velmi důležitý z hlediska metabolismu hlavně při oběhu živin v těle. Proto není vhodné mít tuku málo a ani moc. Nedostatek tělesného tuku hlavně u žen může způsobovat muskuloskeletární problémy, osteoporózu a také narušit hormonální rovnováhu a způsobit ztrátu menstruace. Nadměrné množství tuku může vyústit v diabetes mellitus 2. typu, poruchy srdce, zvýšenou hladinu cholesterolu a některé druhy rakoviny.

VODA
tvoří nějvětší podíl ze všech složek našeho těla. K jejím funkcím patří vytváření vhodného prostředí k chemickým reakcím, rozpouští se v ní mnoho látek, také pomáhá udržovat teplotu těla. Je nezbytná k našemu životu a také se stavem hydratace souvisí některé nemoci, které se někdy můžou projevit například neustálým pocitem žízně. TH 831 vám pomůže monitorovat a také si udržet správnou hladinu tělesné vody.

SVALY
a jejich funkci zřejmě netřeba vysvětlovat. Váha měří procento svalové hmoty, což bude zajímat hlavně lidi, kteří se snaží nabrat váhu v posilovně. Údaj je však hodnotný i pro ty, kteří aktivně hubnou, z důvodu že jim přibývá svalové hmoty a ubývá tuku bez změny celkové hmotnosti těla. 

 

KOSTI
slouží tělu jako opora. Jejich struktura je ovlivňována mnoha faktory z kterých je nejdůležitější hormonální regulace, ale taktéž na ni má vliv přísun vitamínů a strava. Zjišťování stavu vaší kostní hmoty vám pomůže upravit vaši stravu, pokud je nutno zvýšit přísun vápníku a vitamínu D, který se však tvoří i při opalování. Také můžete včas zjistit poruchy týkající se kostí jako například osteoporózu.

KCAL
Váha vám ukáže doporučený denní přísun kalorií. To vám ulehčí udržet si ideální postavu prostřednictvím vyváženého stravování.

Jak váha pracuje?
Váha pracuje na principu bioimpedance, čili tělesného odporu. Váha vyšle přes vaše tělo slabý elektrický impulz. Tomu tělo, respektive materiál, z kterého je tvořeno, klade odpor. Přestože větší odpor klade tuková tkáň, která obsahuje minimum vody a elektrolytů na rozdíl od svalů a jiných orgánů. Podle toho v jaké intenzitě se impulz vrátí, se tedy přibližně určí jaký je poměr tuku a svalů. Váha takto s pomocí vašich osobních údajů vypočítá procento tělesného tuku a vody, množství svalové, kostní hmoty a doporučený přísun kalorií.

 

Na co je třeba při měření dbát a kdy by se mělo měření provádět?

Během měření je třeba stát na váze bosý aby jste měli kontakt s elektrodami váhy.

Měření by se měla provádět vždy jednu denní dobu a za stejných podmínek, a to nejlépe v noci nebo na večer před jídlem. Je to proto, že ráno po probuzení je tělo značně odvodněno a většina vody se nachází v břišní dutině. Během dne se ustálí v těle potřebná rovnováha a nastane jakýsi běžný stav v kterém se obyčejně nacházíte. Měření je dobré provádět před jídlem, protože jídlo vám zvýší hmotnost z které jsou potom počítány a ní ovlivněny ostatní procentuální údaje.

Elektrický impulz vysílán váhou je natolik slabý aby neublížil normálnímu jedinci. Lidé s kardiostimulátory nebo jinými elektrickými pomůckami však váhu používat nemohou, protože tyto přístroje jsou značně citlivé a mohou být impulzem ovlivněny a poškozeny.

Váha je určena pro osoby starší 10 let. U dětí je všeobecně těžké stanovit průměrnou hodnotu tělesného tuku pro zdravého jedince. Dětské tělo je totiž ve vývoji a tento vývoj se může u každého jedince značně lišit přičemž to vůbec neznamená že je dítě nemocné.

Bližší popis funkcí váhy
Vážení a ostatní měření tělesné konstituce
Na váze se můžete pouze zvážit anebo si nechat změřit také ostatní tělesné údaje.
V prvním případě zapnete váhu pomocí tlačítka W, váha zobrazí nulové načtení a můžete se vážit. V druhém případě je nutno nejprve zadat vaše osobní údaje: hmotnostní jednotky ve kterých se bude vážení zobrazovat, pohlaví,výšku a věk. Ty se uloží do paměti váhy pod číslo od 1 do 4, které si vyberete. Před vážením potom zmáčknete vaše osobní číslo aby se váha zapnula, ta zobrazí osobní údaje uložené pod tímto číslem a poté nulové načtení. Po odvážení váha zobrazí blikající přerušovanou čáru, což znamená že probíhají výpočty a následně jsou po jednom zobrazeny naměřené údaje.

Závěrem
Velkou předností váhy TH 831 je její přesnost vzhledem na to že se tady nastavuje kromě výšky a věku také pohlaví. Zajímavou funkcí je též výpočet kalorií, které by jste měli za den zkonzumovat. Lidé kteří si dávají hodně pozor na svoji hmotnost tak nemusí tento údaj počítat ručně. To všechno je zahrnuto v tomto lehce ovladatelném a zajímavě vypadajícím zařízení.

Technické specifikace
- kapacita 150kg/330lb/19st 13oz; nejmenší měřitelná hodnota 100g/0.1lb
- rozsah měření tuku 5 až 65%; nejmenší měřitelná hodnota 0.1%
- rozsah měření vody 20 až 72%; nejmenší měřitelná hodnota 0.1%
- rozsah měření svalové hmoty 20 až 72%; nejmenší měřitelná hodnota 0,1%
- rozsah měření kostní hmoty 0,5 až 6,0kg; nejmenší měřitelná hodnota 0,1kg
- věkový rozsah 10 až 99 roků
- rozsah výšky 100 až 250 cm (3'3" až 8'2")
- automatický výpočet denního přísunu kalorií; nejmenší hodnota *(1 kilokalorie/Kcal=4.184 kilojoulů/Kj)
- paměť pro osobní údaje 4 osob
- energii šetřící automatické vypínání
- potřebuje 2ks CR2032 lithiové baterie (obsaženy v balení)
- indikátory přetížení a slabých baterií
- 8mm tlusté tvrzené sklo

Doplňkové parametry

Kategorie: Digitální váhy
Záruka: 24

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: